• Hakan Orhun

  Emre Ekmekçi

  Yönetim Kurulu Başkanı

  Doğan Online İş Geliştirme Bölüm Başkanı

  eekmekci@etid.org.tr

  1978 Adana doğumlu olan Emre Ekmekçi, Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu. 1999 yılında University of Southern California’da Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra çalışma hayatına, Los Angeles’ta film, müzik ve eğlence endüstrilerine servis veren global bir pazarlama ajansında başladı. Ajansın iç iş akışlarından ve global iş geliştirmesinden sorumlu yöneticilik görevlerinde bulundu. Hong Kong, Şanghay, Londra ve Paris’teki ofislerinin kurulum ve geliştirilmesinden sorumlu olarak global tecrübe edindi. Daha sonra New York’da Columbia Business School’da MBA’ini tamamladı. 2010 yılı Mart ayında European Founders Fund ve Rocket Internet grubu ile CityDeal çatısı altında grup satın alma sektöründe Türkiye’de öncü olan Sehirfirsati.com’u kurdu. Sehirfirsati.com’un Groupon.com bünyesi altınaa girmesinden sonra 1,5 sene boyunca Groupon/Sehirfirsati.com Türkiye Genel Müdürü ve Doğu Avrupa Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 2011-2016 yılları arasında Doğan Online Şirketler Grubu’nda yeni yatırımlardan sorumlu İş Geliştirme Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. Nisan 2016’dan itibaren Turkiye’nin öncü e-ticaret platfromu olan Hepsiburada.com’un Ticari Grup Başkanlığı görevini yürüten Ekmekçi ayrıca, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği’nin (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yapmaktadır.

 • Hakan Orhun

  Oktay Yılmaz

  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

  Acunn.com Genel Müdürü

  oyilmaz@etid.org.tr

  1976 yılında İstanbul'da doğan Oktay Yılmaz, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği bölümünden 1998 yılında mezunoldu. 1998-1999 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde sertifikasyon programına katılan Yılmaz, aynı yıl Standart Pazarlama A.Ş. Elektronik Ticaret'te e-ticaret ile ilgili ilk iş deneyimi ve tecrübesini kazandı. 2001-2005 yılları arasında Baskuda.com'da kurucu ortak olarak görev yapan Oktay Yılmaz 2006 yılında Gedik Holding'e bağlı Gedikgross.com e-ticaret sitesinde Genel Müdür Yardımcısı olarak yeraldı. 2007 Yılında kurulan Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneğinin( ETİD ) kuruluşunda yeraldı. Halen ETID'de Yönetim kurulu başkan yardımcılığını sürdürmektedir. 2007 yılında Genel Müdür unvanı ile sektördeki çalışma hayatına altivi.com e-ticaret sitesinde devam eden Yılmaz aynı zamanda da şirketlere elektronik ticaret ve pazarlama üzerine danışmanlık verdi. 2009 yılında nel Hizlial.com Genel Müdürü olarak kariyerine devam etti ve şuan profesyonel işhayatına Acunn.com'da Genel Müdür olarak devam etmektedir.

 • Hakan Orhun

  Aslı Yaşasın Öztap

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Evmanya.com Genel Müdürü

  ayasasin@etid.org.tr

  1982 İzmir doğumlu olan Aslı Yaşasın Öztap, İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra, California Üniversitesi Irvine'da Dijital Pazarlama programını tamamladı. Çalışma hayatına 2005 yılında Genpa'da başladı. Sonrasında Kariyer.net'de Bölge Satış Müdürü olarak görevini sürdürdü. Sonrasında Hürriyet-Anneyiz.Biz, Fikrimuhim.com gibi şirketlerde iş geliştirme departmanlarını yönetti. Türkiye'de bulunan birçok e-ticaret şirketine stratejik konumlama ve iş geliştirme anlamında danışmanlık görevini yürüttü. Teknoloji alanında uluslararası kadın kominitesi Girl Geek Dinners Istanbul kurucusu, Turkish Women Network üyesidir.

  Aslı Yaşasın Öztap, Ekim 2010 itibari ile Türkiye'nin ilk ev yaşam dekorasyon alışveriş sitesi Evmanya.com'u kurmuş, Mart 2012'de Doğan Online bünyesine katılan Evmanya.com'un CEO'luk görevini sürdürmektedir.

 • Halil Erdoğmuş

  Halil Erdoğmuş

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Ebebek.com Genel Müdürü

  1969 Uşak doğumlu Halil Erdoğmuş, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Uluslararası İşletme yüksek lisansını tamamladı. Üniversiteden sonra 1998’e kadar Uşak’ta bulunan aile şirketlerinde çeşitli görevler aldı. Eş zamanlı olarak Türkiye’nin 6. özel radyosu Uşak Radyo Klas’ı 1992 yılında kurdu. 1997 yılında Boyner grubu şirketlerinden Benkar’da İş Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. 2000 yılında bebek.com’u 2001 yılında ebebek.com’u kurdu. 2005 yılında buradaki görevleri ile eş zamanlı olarak Anadolu Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. 2007 yılında kurulan ve 2010 yılında TelePerformance tarafından satın alınan Metis Anadolu Çağrı Merkez’inde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. GYİAD ve BAGİDER’de aktif görevleri bulunan Erdoğmuş, halen 94 mağazası ve web sitesi ile anne-bebeklerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet veren ebebek.com’un Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine devam etmektedir.

 • E bültene Üye Olun
  Gelişmeleri Takip Edin