• Hakan Orhun

  Hakan Orhun

  Yönetim Kurulu Başkanı

  horhun@etid.org.tr

  1971 yılında doğdu. Ankara Fen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği eğitiminin ardından 6 yıl Arçelik'te Ürün Geliştirme Mühendisliği yaptı. 4 patent sahibidir. Kuruluşundan itibaren Teknosa'da Satış Sonrası Hizmetler, Müşteri Hizmetleri gibi birimlerin yönetiminde görev aldıktan sonra Teknosa.com ve diğer mağaza dışı kanalları kurmuş ve yönetmiştir. Bir dönem kurucusu olduğu Sabancı Holding'in e-ticaret şirketi Kliksa'nın yönetimini üstlenmiştir. Halen kurucu üyeleri arasında yer aldığı ETİD'in Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yapmaktadır. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

 • Hakan Orhun

  Oktay Yılmaz

  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

  Acunn.com Genel Müdürü

  oyilmaz@etid.org.tr

  1976 yılında İstanbul'da doğan Oktay Yılmaz, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği bölümünden 1998 yılında mezunoldu. 1998-1999 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde sertifikasyon programına katılan Yılmaz, aynı yıl Standart Pazarlama A.Ş. Elektronik Ticaret'te e-ticaret ile ilgili ilk iş deneyimi ve tecrübesini kazandı. 2001-2005 yılları arasında Baskuda.com'da kurucu ortak olarak görev yapan Oktay Yılmaz 2006 yılında Gedik Holding'e bağlı Gedikgross.com e-ticaret sitesinde Genel Müdür Yardımcısı olarak yeraldı. 2007 Yılında kurulan Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneğinin( ETİD ) kuruluşunda yeraldı. Halen ETID'de Yönetim kurulu başkan yardımcılığını sürdürmektedir. 2007 yılında Genel Müdür unvanı ile sektördeki çalışma hayatına altivi.com e-ticaret sitesinde devam eden Yılmaz aynı zamanda da şirketlere elektronik ticaret ve pazarlama üzerine danışmanlık verdi. 2009 yılında nel Hizlial.com Genel Müdürü olarak kariyerine devam etti ve şuan profesyonel işhayatına Acunn.com'da Genel Müdür olarak devam etmektedir.

 • Hakan Orhun

  Aslı Yaşasın Öztap

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Evmanya.com Genel Müdürü

  ayasasin@etid.org.tr

  1982 İzmir doğumlu olan Aslı Yaşasın Öztap, İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra, California Üniversitesi Irvine'da Dijital Pazarlama programını tamamladı. Çalışma hayatına 2005 yılında Genpa'da başladı. Sonrasında Kariyer.net'de Bölge Satış Müdürü olarak görevini sürdürdü. Sonrasında Hürriyet-Anneyiz.Biz, Fikrimuhim.com gibi şirketlerde iş geliştirme departmanlarını yönetti. Türkiye'de bulunan birçok e-ticaret şirketine stratejik konumlama ve iş geliştirme anlamında danışmanlık görevini yürüttü. Teknoloji alanında uluslararası kadın kominitesi Girl Geek Dinners Istanbul kurucusu, Turkish Women Network üyesidir.

  Aslı Yaşasın Öztap, Ekim 2010 itibari ile Türkiye'nin ilk ev yaşam dekorasyon alışveriş sitesi Evmanya.com'u kurmuş, Mart 2012'de Doğan Online bünyesine katılan Evmanya.com'un CEO'luk görevini sürdürmektedir.

 • Bora Biçer

  Bora Biçer

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Sahibinden.com İş, Servis Geliştirme ve Müşteri Deneyiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

  bbicer@etid.org.tr

  1997 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, kariyerine aynı yıl Logo Yazılım’da başlayan Biçer, 2000 yılında da Boğaziçi Üniversitesi’nden MBA derecesini aldı. Şu anda da Boğaziçi Universitesi pazarlama bölümünde yaptığı doktora çalışmasında tez aşamasındadır. 2000’li yılların başında ortağı olduğu internet startup şirketiyle, online oyunlar üzerine kurulu önemli sosyal ağ sitelerinin geliştirmesini ve yönetimini yaptı, telekom operatörleri için yazılmış ilk katma değerli servisler altyapılarını kurguladı. Startup tecrübesinin ardından, 10 yılı aşkın süre boyunca çalıştığı Turkcell’de farklı departmanlarda ürün geliştirme/yönetimi üzerinde yöneticilik yaptı. Turkcell'de son olarak, grup şirketi Fizy.com’un Genel Müdürlüğünü yaptıktan sonra, Eylul 2013 de sahibinden.com ‘a İş, Servis Geliştirme ve Müşteri Deneyiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. Kişisel projeleri arasında, Turkiye’nin ilk hizmet sağlayıcılar ile hizmet almak isteyenleri bir araya getiren platformu gereko.com ve insanların online ve offline sosyal kapitallerini/güçlerini hesaplayan mostsocial.me bulunmaktadır.

 • Hakan Orhun

  Emre Ekmekçi

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Doğan Online İş Geliştirme Bölüm Başkanı

  eekmekci@etid.org.tr

  1978 Adana doğumlu olan Emre Ekmekçi, Tarsus Amerikan Koleji'nden mezun oldu. 1999 yılında University of Southern California'da Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra çalışma hayatına, Los Angeles'ta film, müzik ve eğlence endüstrilerine servis veren global bir pazarlama ajansında başladı. Ajansın iç iş akışlarından ve global iş geliştirmesinden sorumlu yöneticilik görevlerinde bulundu.Hong Kong, Şanghay, Londra ve Paris'teki ofislerinin kurulum ve geliştirilmesinden sorumlu olarak global tecrübe edindi.Daha sonra New York'da Columbia Business School'da MBA'ini tamamladı. 2010 yılı Mart ayında European Founders Fund ve Rocket Internet grubu ile CityDeal çatısı altında grup satın alma sektöründe Türkiye'de öncü olan Sehirfirsati.com'u kurdu. Sehirfirsati.com'un Groupon.com bünyesi altında girmesinden sonra 1,5 sene boyunca Groupon/Sehirfirsati.com Türkiye Genel Müdürü ve Doğu Avrupa Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 2011 Ekim ayından beri Doğan Online Şirketler Grubu'nda yeni yatırımlardan sorumlu İş Geliştirme Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 • E bültene Üye Olun
  Gelişmeleri Takip Edin